ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9592248
*
nr 959 2248
Spegel
rokokostil, höjd: 90 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 22:49:59
1
150 kr
1/5 20:49:59
2
150 kr
1/5 20:49:59
1
150 kr (Budbetjänt)
1/5 20:50:36
2
250 kr
1/5 22:13:14
1
250 kr
1/5 22:13:14
2
250 kr (Budbetjänt)
1/5 22:14:19
1
300 kr
4/5 18:02:24
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 959 2248
Spegel
rokokostil, höjd: 90 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 22:49:59 | 1 | 150 kr |
1/5 20:49:59 | 2 | 150 kr |
1/5 20:49:59 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
1/5 20:50:36 | 2 | 250 kr |
1/5 22:13:14 | 1 | 250 kr |
1/5 22:13:14 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/5 22:14:19 | 1 | 300 kr |
4/5 18:02:24 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14